#1 2008-10-03 17:56:58

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

W razie kradzieży telefonu

Pierwsze co w takim wypadku, należy zrobić to iść na policję z wszystkimi papierami z zgłosić kradzież.
Policja wystawia jakiś tam kwitek że kradzież zgłoszona i idziesz z nim do swojego operatora (też ze wszystkimi papierami) i operator blokuje telefon (na podstawie IMEI).
Lub też można zadzwonić do Biura Obsług Klienta.
Poniżej podaję numery kontaktowe do niektórych BOK-ów naszych operatorów. Warto je zapisać na kartce lub terminarzu.
Plus GSM:
z telefonu sieci Plus GSM - 2601 (numer bezpłatny)
z innego telefonu: (+48 22) 607 16 01
faks: (+48 22) 607 16 02

Idea:

z telefonu w sieci Idea - *22 (numer bezpłatny dla Klientów Idea)
z telefonu w sieci Idea dla Klientów Idea dla Firm - *525 (numer bezpłatny dla Klientów Idea dla Firm)
z innego telefonu: (+48 22) 634 28 82
faks: (48 22)588 78 83

Era:

z telefonu sieci Era: 602 900 (numer bezpłatny)
z innego telefonu: (+48 22) 413 69 96
faks: (0-22) 413 69 09

Kontaktując się z BOK-iem musimy znać nasz numer telefonu , dane personalne osoby, na którą jest zarejestrowany telefon oraz specjalny kod do zmian na koncie. Znajdziemy go na dokumentach dołączonych przy zawieraniu umowy.
Możemy także udać się do salonu firmowego naszego operatora. Tam zostaniem obsłużeni przez pracownika firmy. Powinniśmy oczywiście znać takie same informacje, jak przy kontakcie telefonicznym.
Procedura postępowania we wszystkich sieciach jest podobna. Nasz numer zostanie zablokowany na 48 lub 72 godziny (zależnie od sieci). W tym czasie musimy dostarczyć operatorowi pisemną dyspozycję o blokadzie karty SIM. Możemy to uczynić na dwa sposoby: poprzez salon firmowy lub za pomocą faksu.
Po zablokowaniu naszej starej karty SIM, istnieje opcja otrzymania nowej z tym samym numerem. Oczywiście, niemożliwe jest odzyskanie danych znajdujących się na naszej starej karcie (numerów w książce telefonicznej, zapisanych SMS-ów itp.). Koszt wydania nowej karty jest różny w zależności od sieci i wynosi ok. 50-60 zł.
Istnieje także opcja zablokowania samego telefonu. Musimy wtedy znać numer IMEI. Jest to niepowtarzalny 14 cyfrowy numer fabryczny naszego telefonu. Znajdziemy go w gwarancji, na pudełku czy umowie zakupu telefonu. Po przekazaniu numeru IMEI, zostaje zablokowana możliwość zalogowania się do sieci, dla korzystających ze skradzionego nam telefonu. Niestety sam numer jest bardzo łatwo zmienić (przy pomocy komputera, odpowiedniego programu oraz kabelka; trwa to około 15 minut). Ponadto nadal nie ma umowy pomiędzy operatorami w sprawie wymiany numerów IMEI skradzionych "komórek", dzięki czemu telefon może pracować w innej sieci (po zdjęciu blokady SIMLOCK - jeśli takową posiadał), niż tej w której go posiadaliśmy.
Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja z nowym aparatem telefonicznym. Operator zaproponuje nam wtedy model nieobjęty warunkami promocyjnymi. W praktyce oznacza, że będziemy musieli wydać ponad 1000 zł. Tyle właśnie wynosi cena aparatów komórkowych bez subsydiowania operatora.

Jak samemu można działać?


Niżej będą podawane strony na których istnieje baza skradzionych telefonów:

http://www.skradzione.com.pl/index.php? … om%F3rkowe
http://bazagsm.pl/
http://www.skradzione.net/

Chyba nie muszę rozpisywać się na temat egzystencji wyżej podanych adresów i opowiadać czemu one służą

W celu znalezienia swojego telefonu możemy również pochodzić po okolicznych komisach, bo być może nasz telefon już się tam znajduje

Oczywiście wątek pozostawiam otwarty, gdyż możliwe, że znacie inne tego typu adresy.


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szukam chlopaka woj slaskie tel www.infofutbol.pun.pl www.nasza klasa.pl. najmlodsza pradolina polski gotowe komendy dla utworzenia strony html