#1 2008-10-04 12:26:38

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

kilka rad ;)

Jako, że jestem znajomym jednego z członków obsługi forum, napisz co nie co, dzieląc sie moim skromnym doświadczeniem

1)Skrypt
Nie wiem dlaczego akurat punbb. Nie to ze cos do niego mam, ale...  nie podoba mi sie. I nie mówie tu o funkcjonalność czy bezpieczeństwo, bo nigdy go od środka nie wiedziałem,ale o zwykły wygląd i wygoda korzystania z poziomu usera. Najlepszym wyborem (o ile myslicie o tym forum poważnie) byłby zakup licencji na vB- świetny skrypt, świetnie przystosowany do pozycjonowania (posiada oddzielny panel do tego i oddzielną modyfikacje która zamienia "brzydkie linki", np .viewtopic.php?id=xxx, na .nazwa-tematu.html, dzięki czemu łatwiej i szybciej dodają sie do gugli ;] ) Sam mam tylko PA w vB (nie jestem root adminem) ale skrypt rewelacyjny
Ale pewnie nie macie kasy na licencje, więc czcze moje gadanie ;] Proponowałbym mimo wszystko inny skrypt, ładniejszy z większymi możliwościami. Chociażby ganiony przez wszystkich za wszystko przemo- może ma swoje wady, ale jednoczesnie jest znany wielu ludzią. jeśli nie przemo to chociaż IPB.

2) Serwer
Forum powinno być na jakimś płatnym serwerze, chociażby boo.pl (płatność za sms`a) czy webd.pl (dość tani i nieźły hosting) Jeśli nie chcecie na początku wydawać ani złotówki możecie postawić forum na jakimś darmowym serwie, np ugu.pl. Macie wtedy dostęp do ftp a przede wszystkim do bazy danych- to co zrobicie tu, nie zabierzecie w inne miejsce bo nie bedziecie mieli  stąd zapewne bazy danych więc przesiadki na inny serwer bedzie niemożliwa

3) Reklama
Rzecz najważniejsza. Powinniście podjąć współprace z jakimiś serwisami (niekoniecznie o podobnej tematyce, ale takie były by najlepsze). Dobra dla pozycji będzie nawet skromna wymiana linkiem, chociaż dobra była by nawet większa współpraca.
Kolejnym ważnym krokiem jest wypozycjonowanie forum, ale to temat rzeka;] Pamiętajcie tylko, że gugle musi miec co indexowac- musi stale przybywać tematów ; )
Jak już jesteśmy przy powstawaniu tematów- musicie zapełnić czymś forum, bo nikt nie będzie sie rejestrował na pustym forum Jednoczesnie to co wspominałem- powinniscie poprawić wygląd forum, bo to co teraz to tragedia. ;]

Mam nadzieje na jakąś reakcje admina- miło by mi było jeśli chociaż dałby mi znać na to że przeczytał mój post, bo sie opisałem jak głupi

z pozdrowieniami
rufus0

Ostatnio edytowany przez rufus0 (2008-10-04 12:27:12)

Offline

 

#2 2008-10-04 13:19:17

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

przeczytałem .


Muszę się zgodzić, że interfejs forum nie jest rewelacyjny, ale nic tutaj od razu nie można zrobić, bo nie mam dostępu do kodu źródłowego tego forum. Dodatkowo:

11. Serwis pun.pl jest wyłącznym właścicielem baz danych i tym samym nie udostępnia kopii bazy danych w żadnej postaci.

więc możliwości Admina tutaj skromne i racja, że na inny serwer przenieść forum nie da rady.
Jeśli już mówimy o opłacaniu konkretnych licencji+opłaceniu serwera, pojawia się pytanie, co byłoby na początek lepsze, przykładowo wykorzystanie ugu.pl + IPB (lub właśnie by przemo), czy płacenie, choć fundusze na tą chwilę dość ograniczone...


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#3 2008-10-04 13:28:53

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

Re: kilka rad ;)

Na ugu.pl jest właśnie o tyle lepiej niż na pun.pl, że masz dostęp do kodu źródłowego, możesz założyć baze danych i jestes jej właścicielem, możesz z nią robić co chcesz i tu nie ma mowy o "skromnych mozliwościach admina"

Oczywiście płatny serwer byłby lepszy (a domena .pl to już w ogole rewelacja )ale na boo.pl jest naprawdę tanio, płaci się SMS`em. Wystarczy że poświęcisz kilka zł na miesiąc (nie wypijecie dwóch czy trzech piw, chyba nie uschniecie od tego xD ) Na płatnym servie forum wygląda "bardziej profesjonalnie" To powinno na dobry początek wystarczyć, nie sądzisz?
PS: jeśli chodzi i licencje na vB, to tu widze ze nie ma szans bo za to płaci się w dolarach...

Offline

 

#4 2008-10-04 13:35:59

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

Dobrze, dzięki za zainteresowanie. Więc mówisz, że forum na ugu.pl jest przyjaźniejsze użytkownikowi? Muszę sobie to wszystko przemyśleć. Powiedz mi jeszcze jak połączyć forum na ugu.pl ze skryptem IPB, czy by przemo?
Tutaj pewno nie miałem możliwości majsterkowania i ustalania formy skryptu.


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#5 2008-10-04 13:41:21

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

Re: kilka rad ;)

na ugu.pl masz po prostu darmowy serwer, możesz na niego wgrać co Ci sie podoba ;] dodatkowo mają też możliwość tworzenia baz sql, niezbędnych do instalowania biuletynów

Wystarczy ściągnąć, wrzucić na serwer i zainstalować skrypt ;] to wszystko

Offline

 

#6 2008-10-04 13:49:50

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

w najbliższym czasie postaram się bliżej przyjrzeć twojej propozycji. Jeśli będę miał okazję ruszenia z tematem, chyba mogę liczyć na twoją ewentualną pomoc


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#7 2008-10-04 13:54:58

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

Re: kilka rad ;)

Zależy w jakim zakresie i na czym konkretnie ta pomoc miałaby polegać ;]

Offline

 

#8 2008-10-04 14:01:49

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

Oj tam, w razie ewentualnych problemów z założeniem forum, albo związanymi z tym pytaniami. Oczywiście nie wiem z czym mogę mieć trudności, dlatego nie określam nic dokładnie. Taka mała konsultacja z tobą będzie mile widziana


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#9 2008-10-04 14:06:32

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

Re: kilka rad ;)

ok, w razie czego gg, jednak z samym zainstalowaniem problemów mieć nie powinienes

Offline

 

#10 2008-10-04 14:30:35

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

Zaprzyjaźniony Admin (forum IPB)
Pisze:

Chciałbym poinformować że w ciągu ostatnich kilku dni dość dużo serwisów opartych o IPB zostało zaatakowanych przez spamerskie roboty. Jednak dzisiaj zostało wgrane zabezpieczenie które powinno temu zapobiec.

to mam nadzieję tylko sporadyczne kłopoty?
zapytam go jeszcze o to..


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#11 2008-10-05 00:50:39

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

Jakie masz zdanie na temat cba.pl jest godne uwzględnienia przy ugu.pl ??


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

#12 2008-10-05 15:52:49

rufus0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 6

Re: kilka rad ;)

hmmm, w sumie to jedno i to samo, chociaż raczej z ugu.pl korzystałem (swego czasu na cba.pl były problemy z łączeniem sie z bazą danych)

Offline

 

#13 2008-10-06 13:53:18

Zyrel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 2

Re: kilka rad ;)

Polecam boo.pl

Offline

 

#14 2008-10-06 22:38:14

CKRoo

Administrator

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 31
WWW

Re: kilka rad ;)

No więc będzie na boo.pl
Z pomocą Zyrel'a niedługo się z tym ruszy.
Proszę jeszcze o kontakt GG z rufus0 mój numer 9685445


Widzisz świat doskonale, nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat,który widzisz jest monochromatyczny.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smokiignomy.pun.pl www.cs-gumis.pun.pl www.zielonyzoliborz.pun.pl www.shinobizkonohy.pun.pl www.hoxford.pun.pl